رمز را فراموش کرده اید؟

همدردی ... یااز اب گل الود ماهی گرفتن

با خواندن مقاله ای در پایگاه خبری تحلیلی «اصفهان ما»، بسیار دل آزرده شدم. این متن را که از هرگونه ادب و حس همدردی بدور است را پای تمام مردم اصفهان نمیگذارم اما متاسفانه برخی با دیدن شرایط بحرانی و مصیبت وارده بر استان خوزستان در پی بهره برداری های سیاسی و منفعت طلبانه منطقه ای میباشند. 
‌ 
به راستی چطور میشود از مصیبت وارده بر استانی مانند خوزستان که سهم عظیمی در درآمدزایی ملی و گردش چرخ زندگی تک تک ایرانیان دارد، خشنود شد و به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود بود. خطابم به نگارنده مقاله تاسف بار روزنامه اصفهانی است که نمیداند وقوع چنین پدیده های طبیعی تاثیر گرفته از دستکاری های طولانی مدت در یک منطقه است که با هدف تامین منافع بخش وسیعی از کشور انجام شده است. به راستی ما خوزستانی ها چوب چه چیز را داریم میخوریم؟؟ 
‌ 
نگارنده محترم مقاله که از کلماتی چون کارون ملی و طرح عام المنفعه با هدف سرپوش گذاشتن بر خواسته های زیاده خواهانه تان استفاده میکنی، نمیدانم تخصص شما چیست و امیدوارم که این متن را از روی عدم تخصص و ناآگاهی نوشته باشی که در غیر اینصورت باید برای اصفهان متاسف بود. برای خودم هم به عنوان یک خوزستانی متاسفم که در طول تاریخ همیشه و بدون هیچ ادعا و توقعی در زمینه هایی نظیر درآمد زایی ملی، دفاع از خاک و ناموس ایران اسلامی، اشتغال، صنعت و کشاورزی بار بسیاری از استانها را به دوش میکشیم و اکنون که فقط و فقط انتظار هم دردی داریم شاهد جو سازی و سوء بهره برداری های منطقه ای هستیم. 
‌ 
دوست گرامی که تعدادی معلوم الحال را منتقد طرح انتقال آب کارون به اصفهان می دانی باید بدانی که تمام اساتید برجسته و متخصصان اکولوژی، آبخیزداری و مدیریت منابع آب کشور به اتفاق انتقال آب بین حوضه های آبخیز را عملی غیر علمی و غیر فنی می دانند که موجبات تخریب این حوضه ها را به همراه خواهد داشت


کلمات کلیدی: ,,,,,,


بلاگ های مشابه با موضوع این بلاگ: